Macoocoo - Match Tournament
Match time shown in: Venue Time
Your Time
# Time Pitch Stage Team 1 Team 2 Result
Saturday, 25th January 2014
#1 25 Jan 11:00 Field 1 Pool B Gumatji Cavaliers East Arnhem Rugby 45 - 5
#2 25 Jan 11:00 Field 2 Pool E University Pirates Central Crewsaderz 10 - 17
#3 25 Jan 11:20 Field 1 Pool B Redrock Rugby NQ Aspired 7's 0 - 35
#4 25 Jan 11:20 Field 2 Pool E Moree Bulls (Blue) Southern Lions 5 - 19
#5 25 Jan 11:40 Field 1 Pool C Stallions The Outlaws 29 - 0
#6 25 Jan 11:40 Field 2 Pool F South Darwin Katherine Brahmans 10 - 14
#7 25 Jan 12:00 Field 1 Pool C Daveta Uni Phoenix 31 - 5
#8 25 Jan 12:00 Field 2 Pool F MUA Strait Magic Swampdogs 26 - 10
#13 25 Jan 13:00 Field 1 Pool D Zoo Sport Outback Chiefs 17 - 19
#14 25 Jan 13:00 Field 2 Pool G Moree Bulls Palmerston Crocs 10 - 21
#15 25 Jan 13:20 Field 1 Pool D Hong Kong RUFU NT Mosquitoes 33 - 0
#16 25 Jan 13:20 Field 2 Pool G Casuarina Cougars Kununarra Smashed Crabs 49 - 0
#17 25 Jan 13:40 Field 1 Pool A Tribe 7s Blackwater Basilisks 51 - 7
#18 25 Jan 13:40 Field 2 Pool H Collie Crew Toxic Sushi 27 - 5
#19 25 Jan 14:00 Field 1 Pool A Borneo Eagles Country King Browns 12 - 12
#20 25 Jan 14:00 Field 2 Pool H Capricorn Coast Rugby Laing O'Rourke 34 - 17
#21 25 Jan 14:20 Field 1 Pool B Gumatji Cavaliers NQ Aspired 7's 38 - 5
#22 25 Jan 14:20 Field 2 Pool E University Pirates Southern Lions 17 - 31
#27 25 Jan 15:20 Field 1 Pool B Redrock Rugby East Arnhem Rugby 0 - 35
#28 25 Jan 15:20 Field 2 Pool E Moree Bulls (Blue) Central Crewsaderz 5 - 12
#29 25 Jan 15:40 Field 1 Pool C Stallions Uni Phoenix 31 - 12
#30 25 Jan 15:40 Field 2 Pool F South Darwin Swampdogs 17 - 17
#31 25 Jan 16:00 Field 1 Pool C Daveta The Outlaws 60 - 0
#32 25 Jan 16:00 Field 2 Pool F MUA Strait Magic Katherine Brahmans 26 - 12
#33 25 Jan 16:20 Field 1 Pool D Zoo Sport NT Mosquitoes 19 - 7
#34 25 Jan 16:20 Field 2 Pool G Moree Bulls Kununarra Smashed Crabs 19 - 12
#35 25 Jan 16:40 Field 1 Pool D Hong Kong RUFU Outback Chiefs 46 - 5
#36 25 Jan 16:40 Field 2 Pool G Casuarina Cougars Palmerston Crocs 24 - 12
#37 25 Jan 17:00 Field 1 Pool A Tribe 7s Country King Browns 32 - 7
#38 25 Jan 17:00 Field 2 Pool H Collie Crew Laing O'Rourke 41 - 5
#39 25 Jan 17:20 Field 1 Pool A Borneo Eagles Blackwater Basilisks 85 - 5
#40 25 Jan 17:20 Field 2 Pool H Capricorn Coast Rugby Toxic Sushi 28 - 15
#45 25 Jan 18:20 Field 1 Pool B NQ Aspired 7's East Arnhem Rugby 28 - 12
#46 25 Jan 18:20 Field 2 Pool E Central Crewsaderz Southern Lions 12 - 24
#47 25 Jan 18:40 Field 1 Pool C Uni Phoenix The Outlaws 14 - 5
#48 25 Jan 18:40 Field 2 Pool E Moree Bulls (Blue) University Pirates 7 - 19
#49 25 Jan 19:00 Field 1 Pool D NT Mosquitoes Outback Chiefs 17 - 5
#50 25 Jan 19:00 Field 2 Pool F Katherine Brahmans Swampdogs 5 - 27
#51 25 Jan 19:20 Field 1 Pool A Country King Browns Blackwater Basilisks 71 - 0
#52 25 Jan 19:20 Field 2 Pool F MUA Strait Magic South Darwin 10 - 26
#53 25 Jan 19:40 Field 1 Pool D Hong Kong RUFU Zoo Sport 24 - 12
#54 25 Jan 19:40 Field 2 Pool G Palmerston Crocs Kununarra Smashed Crabs 40 - 5
#55 25 Jan 20:00 Field 1 Pool C Daveta Stallions 33 - 0
#56 25 Jan 20:00 Field 2 Pool G Casuarina Cougars Moree Bulls 33 - 7
#57 25 Jan 20:20 Field 1 Pool B Redrock Rugby Gumatji Cavaliers 0 - 35
#58 25 Jan 20:20 Field 2 Pool H Toxic Sushi Laing O'Rourke 19 - 17
#59 25 Jan 20:40 Field 1 Pool A Borneo Eagles Tribe 7s 28 - 7
#60 25 Jan 20:40 Field 2 Pool H Capricorn Coast Rugby Collie Crew 10 - 17
Sunday, 26th January 2014
#67 26 Jan 12:00 Field 1 BUFF FINAL
Quarter Final
Country King Browns Outback Chiefs 35 - 5
#68 26 Jan 12:00 Field 2 GEKKO FINAL
Quarter Final
University Pirates Laing O'Rourke 61 - 5
#69 26 Jan 12:20 Field 1 BUFF FINAL
Quarter Final
East Arnhem Rugby The Outlaws 5 - 17
#70 26 Jan 12:20 Field 2 GEKKO FINAL
Quarter Final
Swampdogs Kununarra Smashed Crabs 24 - 5
#71 26 Jan 12:40 Field 1 BUFF FINAL
Quarter Final
Uni Phoenix Redrock Rugby 35 - 0
#72 26 Jan 12:40 Field 2 GEKKO FINAL
Quarter Final
Moree Bulls Katherine Brahmans 26 - 12
#73 26 Jan 13:00 Field 1 BUFF FINAL
Quarter Final
NT Mosquitoes Blackwater Basilisks 56 - 0
#74 26 Jan 13:00 Field 2 GEKKO FINAL
Quarter Final
Toxic Sushi Moree Bulls (Blue) 5 - 22
#75 26 Jan 13:20 Field 1 CROC FINAL
Quarter Final
Borneo Eagles Zoo Sport 49 - 0
#76 26 Jan 13:20 Field 2 BARRA FINAL
Quarter Final
Southern Lions Capricorn Coast Rugby 31 - 0
#77 26 Jan 13:40 Field 1 CROC FINAL
Quarter Final
Gumatji Cavaliers Stallions 19 - 17
#78 26 Jan 13:40 Field 2 BARRA FINAL
Quarter Final
MUA Strait Magic Palmerston Crocs 33 - 5
#79 26 Jan 14:00 Field 1 CROC FINAL
Quarter Final
Daveta NQ Aspired 7's 40 - 10
#80 26 Jan 14:00 Field 2 BARRA FINAL
Quarter Final
Casuarina Cougars South Darwin 12 - 17
#81 26 Jan 14:20 Field 1 CROC FINAL
Quarter Final
Hong Kong RUFU Tribe 7s 17 - 5
#82 26 Jan 14:20 Field 2 BARRA FINAL
Quarter Final
Collie Crew Central Crewsaderz 10 - 21
#85 26 Jan 15:20 Field 1 GEKKO FINAL
Semi Final
University Pirates Swampdogs 31 - 0
#86 26 Jan 15:40 Field 1 GEKKO FINAL
Semi Final
Moree Bulls Moree Bulls (Blue) 0 - 48
#87 26 Jan 16:00 Field 1 BARRA FINAL
Semi Final
Southern Lions MUA Strait Magic 17 - 5
#88 26 Jan 16:20 Field 1 BARRA FINAL
Semi Final
South Darwin Central Crewsaderz 0 - 17
#89 26 Jan 16:40 Field 1 BUFF FINAL
Semi Final
Country King Browns The Outlaws 24 - 12
#90 26 Jan 17:00 Field 1 BUFF FINAL
Semi Final
Uni Phoenix NT Mosquitoes 5 - 17
#91 26 Jan 17:20 Field 1 CROC FINAL
Semi Final
Borneo Eagles Gumatji Cavaliers 12 - 28
#92 26 Jan 17:40 Field 1 CROC FINAL
Semi Final
Daveta Hong Kong RUFU 14 - 15
#94 26 Jan 18:30 Field 1 GEKKO FINAL
Final
University Pirates Moree Bulls (Blue) 12 - 7
#95 26 Jan 19:00 Field 1 BARRA FINAL
Final
Southern Lions Central Crewsaderz 22 - 10
#96 26 Jan 19:30 Field 1 BUFF FINAL
Final
Country King Browns NT Mosquitoes 24 - 7
#97 26 Jan 20:00 Field 1 CROC FINAL
Final
Gumatji Cavaliers Hong Kong RUFU 12 - 28