2020 National Schools Lacrosse Championships
29th Feb - 15th Mar 2020

 
U19A Championship - Championship Cup
       
Berkhamsted School U19A 3
 
Match #25: Sun, 01 Mar, 13:00 (Match #25: Sun, 01 Mar, 13:00)
Berkhamsted School U19A 4
   
Match #33: Sun, 01 Mar, 14:20 (Match #33: Sun, 01 Mar, 14:20)
Lady Eleanor Holles School U19A 1
Berkhamsted School U19A 1
   
Match #37: Sun, 01 Mar, 15:30 (Match #37: Sun, 01 Mar, 15:30)
Queen Anne's Caversham U19A 3
 
Match #26: Sun, 01 Mar, 13:00 (Match #26: Sun, 01 Mar, 13:00)
Bedford Girls U19A 3
 
Bedford Girls U19A 4
Benenden School U19A 0
   
Match #39: Sun, 01 Mar, 16:35 (Match #39: Sun, 01 Mar, 16:35)
Benenden School U19A 3
 
Match #27: Sun, 01 Mar, 13:17 (Match #27: Sun, 01 Mar, 13:17)
Benenden School U19A 2
   
Match #34: Sun, 01 Mar, 14:20 (Match #34: Sun, 01 Mar, 14:20)
Caterham School U19A 2
Benenden School U19A 2
 
Moreton Hall School U19A 2
 
Match #28: Sun, 01 Mar, 13:17 (Match #28: Sun, 01 Mar, 13:17)
Downe House U19A 1
 
Downe House U19A 3
Wycombe Abbey U19A
St Catherine's U19A 5
 
Match #29: Sun, 01 Mar, 13:34 (Match #29: Sun, 01 Mar, 13:34)
St Catherine's U19A 6
   
Match #35: Sun, 01 Mar, 14:43 (Match #35: Sun, 01 Mar, 14:43)
Westonbirt School U19A 0
St Catherine's U19A 2
   
Match #38: Sun, 01 Mar, 16:00 (Match #38: Sun, 01 Mar, 16:00)
St Swithun's U19A 3
 
Match #30: Sun, 01 Mar, 13:34 (Match #30: Sun, 01 Mar, 13:34)
St Swithun's U19A 2
 
St Mary's Calne U19A 2
Wycombe Abbey U19A 4
Wycombe Abbey U19A 3
 
Match #31: Sun, 01 Mar, 13:51 (Match #31: Sun, 01 Mar, 13:51)
Wycombe Abbey U19A 4
   
Match #36: Sun, 01 Mar, 14:43 (Match #36: Sun, 01 Mar, 14:43)
St Helen and St Katharine U19A 1
Wycombe Abbey U19A 3
Withington Girls School U19A 0
 
Match #32: Sun, 01 Mar, 13:51 (Match #32: Sun, 01 Mar, 13:51)
Guildford High School U19A 0
Guildford High School U19A 4
 
U19A Division 1 - Division 1 Cup
       
St Paul's Girls School U19A 3
 
Match #25: Sun, 01 Mar, 13:00 (Match #25: Sun, 01 Mar, 13:00)
St Paul's Girls School U19A 5
   
Match #33: Sun, 01 Mar, 14:20 (Match #33: Sun, 01 Mar, 14:20)
Claremont Fan Court School U19A 2
St Paul's Girls School U19A 5
   
Match #37: Sun, 01 Mar, 15:15 (Match #37: Sun, 01 Mar, 15:15)
Fettes College U19A 3
 
Match #26: Sun, 01 Mar, 13:00 (Match #26: Sun, 01 Mar, 13:00)
Haberdashers Askes School for Girls U19A 3
 
Haberdashers Askes School for Girls U19A 3
St Paul's Girls School U19A 3
   
Match #39: Sun, 01 Mar, 15:50 (Match #39: Sun, 01 Mar, 15:50)
Walthamstow Hall U19A 7
 
Match #27: Sun, 01 Mar, 13:17 (Match #27: Sun, 01 Mar, 13:17)
Walthamstow Hall U19A 6
   
Match #34: Sun, 01 Mar, 14:20 (Match #34: Sun, 01 Mar, 14:20)
Stowe School U19A 1
Walthamstow Hall U19A 3
 
Rendcomb College U19A 0
 
Match #28: Sun, 01 Mar, 13:17 (Match #28: Sun, 01 Mar, 13:17)
St George's Harpenden U19A 5
 
St George's Harpenden U19A 3
St Paul's Girls School U19A
Putney High School U19A 2
 
Match #29: Sun, 01 Mar, 13:34 (Match #29: Sun, 01 Mar, 13:34)
Putney High School U19A 3
   
Match #35: Sun, 01 Mar, 14:43 (Match #35: Sun, 01 Mar, 14:43)
Heathfield School U19A 2
Putney High School U19A 2
   
Match #38: Sun, 01 Mar, 15:15 (Match #38: Sun, 01 Mar, 15:15)
Shrewsbury School U19A 3
 
Match #30: Sun, 01 Mar, 13:34 (Match #30: Sun, 01 Mar, 13:34)
Sherborne Girls School U19A 0
 
Sherborne Girls School U19A 4
Putney High School U19A 2
St Bartholomew's School U19A 7
 
Match #31: Sun, 01 Mar, 13:51 (Match #31: Sun, 01 Mar, 13:51)
St Bartholomew's School U19A 1
   
Match #36: Sun, 01 Mar, 14:43 (Match #36: Sun, 01 Mar, 14:43)
St James' Senior Girls School U19A 3
St Albans High School for Girls U19A 1
Godolphin School U19A 1
 
Match #32: Sun, 01 Mar, 13:51 (Match #32: Sun, 01 Mar, 13:51)
St Albans High School for Girls U19A 5
St Albans High School for Girls U19A 5
 
U19A Division 2 - Division 2 Cup
     
North London Collegiate School U19A 5
 
Match #33: Sun, 01 Mar, 13:00 (Match #33: Sun, 01 Mar, 13:00)
North London Collegiate School U19A 2
   
Match #37: Sun, 01 Mar, 14:20 (Match #37: Sun, 01 Mar, 14:20)
The Royal School U19A 1
Marlborough College U19A 3
   
Match #39: Sun, 01 Mar, 15:15 (Match #39: Sun, 01 Mar, 15:15)
Marlborough College U19A 6
 
Match #34: Sun, 01 Mar, 13:17 (Match #34: Sun, 01 Mar, 13:17)
Marlborough College U19A 4
 
Glenalmond College U19A 0
Marlborough College U19A
The Queens School, Chester U19A 2
 
Match #35: Sun, 01 Mar, 13:34 (Match #35: Sun, 01 Mar, 13:34)
The Queens School, Chester U19A 4
   
Match #38: Sun, 01 Mar, 14:43 (Match #38: Sun, 01 Mar, 14:43)
Birkenhead School U19A 2
The Queens School, Chester U19A 2
Cheltenham Ladies College U19A 5
 
Match #36: Sun, 01 Mar, 13:51 (Match #36: Sun, 01 Mar, 13:51)
Cheltenham Ladies College U19A 3
Bolton School U19A 3
 
U19A Division 2 - 9th vs 10th
 
St Helen's School Northwood U19A 5
 
Match #39: Sun, 01 Mar, 13:34 (Match #39: Sun, 01 Mar, 13:34)
St Helen's School Northwood U19A
Loretto School U19A 5
 
U19A Division 2 - 11th vs 12th
 
Tudor Hall School - U19A 1
 
Match #39: Sun, 01 Mar, 13:00 (Match #39: Sun, 01 Mar, 13:00)
Uppingham School - U19A
Uppingham School - U19A 4
 
U19A Division 3 - Division 3 Cup
   
Harrogate Ladies College U19A 8
 
Match #16: Sun, 01 Mar, 14:20 (Match #16: Sun, 01 Mar, 14:20)
Harrogate Ladies College U19A 2
   
Match #19: Sun, 01 Mar, 15:15 (Match #19: Sun, 01 Mar, 15:15)
St George's Ascot U19A 0
Queen Margaret's School U19A
The King's School Canterbury U19A 2
 
Match #17: Sun, 01 Mar, 14:43 (Match #17: Sun, 01 Mar, 14:43)
Queen Margaret's School U19A 3
Queen Margaret's School U19A 4
 
U19A Division 3 - 5th/6th Playoff
 
Malvern St James U19A 4
 
Match #18: Sun, 01 Mar, 13:51 (Match #18: Sun, 01 Mar, 13:51)
Malvern St James U19A
Abbots Hill School U19A 1
 
U19B Division 1 - Cup
       
Lady Eleanor Holles School U19B 7
 
Match #61: Sun, 15 Mar, 14:20 (Match #61: Sun, 15 Mar, 14:20)
Lady Eleanor Holles School U19B 4
   
Match #69: Sun, 15 Mar, 15:20 (Match #69: Sun, 15 Mar, 15:20)
St Bartholomew's School U19B 1
Lady Eleanor Holles School U19B 3
   
Match #73: Sun, 15 Mar, 16:00 (Match #73: Sun, 15 Mar, 16:00)
Queen Anne's Caversham U19B 3
 
Match #62: Sun, 15 Mar, 14:20 (Match #62: Sun, 15 Mar, 14:20)
Putney High School U19B 0
 
Putney High School U19B 4
Moreton Hall School U19B 0
   
Match #75: Sun, 15 Mar, 16:40 (Match #75: Sun, 15 Mar, 16:40)
Moreton Hall School U19B 5
 
Match #63: Sun, 15 Mar, 14:20 (Match #63: Sun, 15 Mar, 14:20)
Moreton Hall School U19B 4
   
Match #70: Sun, 15 Mar, 15:20 (Match #70: Sun, 15 Mar, 15:20)
Godolphin School U19B 2
Moreton Hall School U19B 4
 
Walthamstow Hall U19B 1
 
Match #64: Sun, 15 Mar, 14:20 (Match #64: Sun, 15 Mar, 14:20)
St Swithun's U19B 3
 
St Swithun's U19B 5
St Catherine's U19B
Guildford High School U19B 9
 
Match #65: Sun, 15 Mar, 14:44 (Match #65: Sun, 15 Mar, 14:44)
Guildford High School U19B 3
   
Match #71: Sun, 15 Mar, 15:20 (Match #71: Sun, 15 Mar, 15:20)
St George's Harpenden U19B 0
St Catherine's U19B 5
   
Match #74: Sun, 15 Mar, 16:00 (Match #74: Sun, 15 Mar, 16:00)
Benenden School U19B 2
 
Match #66: Sun, 15 Mar, 14:44 (Match #66: Sun, 15 Mar, 14:44)
St Catherine's U19B 5
 
St Catherine's U19B 5
St Catherine's U19B 9
St Helen and St Katharine U19B 2
 
Match #67: Sun, 15 Mar, 14:44 (Match #67: Sun, 15 Mar, 14:44)
St Helen and St Katharine U19B 3
   
Match #72: Sun, 15 Mar, 15:20 (Match #72: Sun, 15 Mar, 15:20)
Haberdashers Askes School for Girls U19B 1
St Helen and St Katharine U19B 2
St Mary's Calne U19B 1
 
Match #68: Sun, 15 Mar, 14:44 (Match #68: Sun, 15 Mar, 14:44)
Berkhamsted School U19B 2
Berkhamsted School U19B 7
 
Under 19C - Cup
     
St Catherine's U19C 8
 
Match #31: Sun, 15 Mar, 15:00 (Match #31: Sun, 15 Mar, 15:00)
St Catherine's U19C 5
   
Match #35: Sun, 15 Mar, 16:00 (Match #35: Sun, 15 Mar, 16:00)
Lady Eleanor Holles School U19C 0
St Catherine's U19C 6
   
Match #37: Sun, 15 Mar, 16:30 (Match #37: Sun, 15 Mar, 16:30)
St Catherine's U19D 2
 
Match #32: Sun, 15 Mar, 15:00 (Match #32: Sun, 15 Mar, 15:00)
Benenden School U19C 3
 
Benenden School U19C 3
St Catherine's U19C
Berkhamsted School U19C 4
 
Match #33: Sun, 15 Mar, 15:24 (Match #33: Sun, 15 Mar, 15:24)
Berkhamsted School U19C 3
   
Match #36: Sun, 15 Mar, 16:00 (Match #36: Sun, 15 Mar, 16:00)
St Swithun's U19C 3
St Helen and St Katharine U19C 1
St Helen and St Katharine U19C 2
 
Match #34: Sun, 15 Mar, 15:24 (Match #34: Sun, 15 Mar, 15:24)
St Helen and St Katharine U19C 4
Guildford High School U19C 1
 
Under 15A - Championship
       
Moreton Hall School U15A 6
 
Match #116: Mon, 02 Mar, 15:00 (Match #116: Mon, 02 Mar, 15:00)
Moreton Hall School U15A 1
   
Match #132: Mon, 02 Mar, 15:40 (Match #132: Mon, 02 Mar, 15:40)
Claremont Fan Court School U15A 2
Benenden School U15A 2
   
Match #139: Mon, 02 Mar, 16:10 (Match #139: Mon, 02 Mar, 16:10)
Shrewsbury U15A 2
 
Match #117: Mon, 02 Mar, 15:00 (Match #117: Mon, 02 Mar, 15:00)
Benenden School U15A 3
 
Benenden School U15A 2
Guildford High School U15A 2
   
Match #143: Mon, 02 Mar, 16:40 (Match #143: Mon, 02 Mar, 16:40)
Guildford High School U15A 6
 
Match #118: Mon, 02 Mar, 15:00 (Match #118: Mon, 02 Mar, 15:00)
Guildford High School U15A 4
   
Match #133: Mon, 02 Mar, 15:40 (Match #133: Mon, 02 Mar, 15:40)
Haberdashers Askes School for Girls U15A 2
Guildford High School U15A 3
 
Putney High School U15A 4
 
Match #119: Mon, 02 Mar, 15:00 (Match #119: Mon, 02 Mar, 15:00)
Caterham School U15A 1
 
Caterham School U15A 5
St Catherine's U15A
St Catherine's U15A 5
 
Match #124: Mon, 02 Mar, 15:18 (Match #124: Mon, 02 Mar, 15:18)
St Catherine's U15A 5
   
Match #134: Mon, 02 Mar, 15:40 (Match #134: Mon, 02 Mar, 15:40)
Wycombe Abbey U15A 0
St Catherine's U15A 7
   
Match #140: Mon, 02 Mar, 16:10 (Match #140: Mon, 02 Mar, 16:10)
St George's Harpenden U15A 3
 
Match #125: Mon, 02 Mar, 15:18 (Match #125: Mon, 02 Mar, 15:18)
Berkhamsted School U15A 2
 
Berkhamsted School U15A 6
St Catherine's U15A 3
St Mary's Calne U15A 1
 
Match #126: Mon, 02 Mar, 15:18 (Match #126: Mon, 02 Mar, 15:18)
Queen Anne's Caversham U15A 3
   
Match #135: Mon, 02 Mar, 15:40 (Match #135: Mon, 02 Mar, 15:40)
Queen Anne's Caversham U15A 3
Queen Anne's Caversham U15A 0
Downe House U15A 3
 
Match #127: Mon, 02 Mar, 15:18 (Match #127: Mon, 02 Mar, 15:18)
Lady Eleanor Holles School U15A 2
Lady Eleanor Holles School U15A 5
 
Under 15A - Division 1
       
St Helen and St Katharine U15A 9
 
Match #120: Mon, 02 Mar, 15:00 (Match #120: Mon, 02 Mar, 15:00)
St Helen and St Katharine U15A 5
   
Match #136: Mon, 02 Mar, 15:40 (Match #136: Mon, 02 Mar, 15:40)
Haileybury U15A 1
St Helen and St Katharine U15A 1
   
Match #141: Mon, 02 Mar, 16:10 (Match #141: Mon, 02 Mar, 16:10)
Queen Margaret's School U15A 2
 
Match #121: Mon, 02 Mar, 15:00 (Match #121: Mon, 02 Mar, 15:00)
St Bartholomew's School U15A 2
 
St Bartholomew's School U15A 6
St Swithun's U15A 3
   
Match #144: Mon, 02 Mar, 16:40 (Match #144: Mon, 02 Mar, 16:40)
St Swithun's U15A 5
 
Match #122: Mon, 02 Mar, 15:00 (Match #122: Mon, 02 Mar, 15:00)
St Swithun's U15A 6
   
Match #137: Mon, 02 Mar, 15:40 (Match #137: Mon, 02 Mar, 15:40)
Stowe School U15A 2
St Swithun's U15A 6
 
Marlborough College U15A 2
 
Match #115: Mon, 02 Mar, 15:00 (Match #115: Mon, 02 Mar, 15:00)
The King's School Canterbury U15A 1
 
The King's School Canterbury U15A 4
St Swithun's U15A
Bedford Girls U15A 1
 
Match #128: Mon, 02 Mar, 15:18 (Match #128: Mon, 02 Mar, 15:18)
Bedford Girls U15A 2
   
Match #138: Mon, 02 Mar, 15:40 (Match #138: Mon, 02 Mar, 15:40)
St George's Ascot U15A 1
Bedford Girls U15A 5
   
Match #142: Mon, 02 Mar, 16:10 (Match #142: Mon, 02 Mar, 16:10)
Godolphin School U15A 2
 
Match #129: Mon, 02 Mar, 15:18 (Match #129: Mon, 02 Mar, 15:18)
Sherborne Girls School U15A 1
 
Sherborne Girls School U15A 3
Bedford Girls U15A 2
Cheltenham Ladies College U15A 2
 
Match #130: Mon, 02 Mar, 15:18 (Match #130: Mon, 02 Mar, 15:18)
St Albans High School for Girls U15A 2
   
Match #131: Mon, 02 Mar, 15:40 (Match #131: Mon, 02 Mar, 15:40)
St Albans High School for Girls U15A 5
St Paul's Girls School U15A 4
North London Collegiate School U15A 3
 
Match #123: Mon, 02 Mar, 15:18 (Match #123: Mon, 02 Mar, 15:18)
St Paul's Girls School U15A 4
St Paul's Girls School U15A 4
 
Under 14s - Championship
       
Wycombe Abbey U14 3
 
Match #91: Tue, 03 Mar, 15:00 (Match #91: Tue, 03 Mar, 15:00)
Wycombe Abbey U14 5
   
Match #103: Tue, 03 Mar, 15:40 (Match #103: Tue, 03 Mar, 15:40)
Bedford Girls U14 3
Wycombe Abbey U14 6
   
Match #109: Tue, 03 Mar, 16:10 (Match #109: Tue, 03 Mar, 16:10)
Berkhamsted School U14 2
 
Match #92: Tue, 03 Mar, 15:00 (Match #92: Tue, 03 Mar, 15:00)
St Catherine's U14 2
 
St Catherine's U14 2
Wycombe Abbey U14 0
   
Match #112: Tue, 03 Mar, 16:40 (Match #112: Tue, 03 Mar, 16:40)
Downe House U14 6
 
Match #93: Tue, 03 Mar, 15:00 (Match #93: Tue, 03 Mar, 15:00)
Downe House U14 2
   
Match #104: Tue, 03 Mar, 15:40 (Match #104: Tue, 03 Mar, 15:40)
Putney High School U14 4