2019 Hottest Sevens in the World
16th - 17th Nov 2019

 
Mens - CROC
     
Elite 7s 36
 
Match #29: Sun, 17 Nov, 11:00 (Match #29: Sun, 17 Nov, 11:00)
Elite 7s 12
   
Match #43: Sun, 17 Nov, 15:40 (Match #43: Sun, 17 Nov, 15:40)
Western Sydney Two Blues 5
Miwatj Stallions 21
   
Match #50: Sun, 17 Nov, 20:00 (Match #50: Sun, 17 Nov, 20:00)
Miwatj Stallions 74
 
Match #34: Sun, 17 Nov, 12:00 (Match #34: Sun, 17 Nov, 12:00)
Miwatj Stallions 42
 
Palmerston 1 0
Miwatj Stallions
Legends Tabadamu 34
 
Match #30: Sun, 17 Nov, 11:20 (Match #30: Sun, 17 Nov, 11:20)
Legends Tabadamu 0
   
Match #44: Sun, 17 Nov, 16:00 (Match #44: Sun, 17 Nov, 16:00)
First Nations Rugby 5
Daveta Rugby 10
Daveta Rugby 38
 
Match #32: Sun, 17 Nov, 11:40 (Match #32: Sun, 17 Nov, 11:40)
Daveta Rugby 24
Ifira Black Bird Rugby Club 0
 
Mens - CROC 3rd Place Playoff
 
Elite 7s 7
 
Match #49: Sun, 17 Nov, 19:30 (Match #49: Sun, 17 Nov, 19:30)
Legends Tabadamu
Legends Tabadamu 26
 
Mens - BUFF
   
Western Sydney Two Blues 45
 
Match #41: Sun, 17 Nov, 15:00 (Match #41: Sun, 17 Nov, 15:00)
Western Sydney Two Blues 41
   
Match #48: Sun, 17 Nov, 19:00 (Match #48: Sun, 17 Nov, 19:00)
Palmerston 1 5
Western Sydney Two Blues
First Nations Rugby 43
 
Match #42: Sun, 17 Nov, 15:20 (Match #42: Sun, 17 Nov, 15:20)
First Nations Rugby 7
Ifira Black Bird Rugby Club 0
 
Mens - BARRA
     
Casuarina Cougars § 45
 
Match #31: Sun, 17 Nov, 11:20 (Match #31: Sun, 17 Nov, 11:20)
Casuarina Cougars 53
   
Match #39: Sun, 17 Nov, 14:20 (Match #39: Sun, 17 Nov, 14:20)
Balunu Warriors 0
Casuarina Cougars 31
   
Match #47: Sun, 17 Nov, 18:30 (Match #47: Sun, 17 Nov, 18:30)
Central Crewsaders 14
 
Match #35: Sun, 17 Nov, 12:00 (Match #35: Sun, 17 Nov, 12:00)
Palmerston 2 5
 
Palmerston 2 25
Casuarina Cougars
NT Mosquitoes 54
 
Match #33: Sun, 17 Nov, 11:40 (Match #33: Sun, 17 Nov, 11:40)
NT Mosquitoes 26
   
Match #40: Sun, 17 Nov, 14:40 (Match #40: Sun, 17 Nov, 14:40)
University Pirates 5
NT Mosquitoes 10
Wongai Rugby 40
 
Match #36: Sun, 17 Nov, 12:20 (Match #36: Sun, 17 Nov, 12:20)
Wongai Rugby 10
Swamp Saints 0
 
Mens - GECKO
   
Balunu Warriors 12
 
Match #37: Sun, 17 Nov, 13:40 (Match #37: Sun, 17 Nov, 13:40)
Central Crewsaders 17
   
Match #46: Sun, 17 Nov, 18:10 (Match #46: Sun, 17 Nov, 18:10)
Central Crewsaders 28
Central Crewsaders
University Pirates 0
 
Match #38: Sun, 17 Nov, 14:00 (Match #38: Sun, 17 Nov, 14:00)
Swamp Saints 10
Swamp Saints 28
 
Mens - JUG
 
- -
 
- -
 
Womens - JABIRU
     
University of Queensland 41
 
Match #13: Sun, 17 Nov, 10:20 (Match #13: Sun, 17 Nov, 10:20)
University of Queensland 15
   
Match #17: Sun, 17 Nov, 13:00 (Match #17: Sun, 17 Nov, 13:00)
Palmerston 0
Festerville Industries Stallions 14
   
Match #24: Sun, 17 Nov, 17:45 (Match #24: Sun, 17 Nov, 17:45)
Festerville Industries Stallions 24
 
Match #16: Sun, 17 Nov, 10:40 (Match #16: Sun, 17 Nov, 10:40)
Festerville Industries Stallions 22
 
University Pirates 0
Festerville Industries Stallions
Wongai Rugby 20
 
Match #14: Sun, 17 Nov, 10:20 (Match #14: Sun, 17 Nov, 10:20)
Wongai Rugby 5
   
Match #18: Sun, 17 Nov, 13:20 (Match #18: Sun, 17 Nov, 13:20)
NT Desert Crocs 17
First Nations Rugby 12
First Nations Rugby 37
 
Match #15: Sun, 17 Nov, 10:40 (Match #15: Sun, 17 Nov, 10:40)
First Nations Rugby 19
Airport Tavern Bunnies 0
 
Womens - JABIRU 3rd Place Playoff
 
University of Queensland 40
 
Match #23: Sun, 17 Nov, 17:20 (Match #23: Sun, 17 Nov, 17:20)
University of Queensland
Wongai Rugby 0
 
Womens - JACANA
   
Palmerston 12
 
Match #19: Sun, 17 Nov, 13:20 (Match #19: Sun, 17 Nov, 13:20)
University Pirates 21
   
Match #21: Sun, 17 Nov, 16:20 (Match #21: Sun, 17 Nov, 16:20)
University Pirates 17
University Pirates
NT Desert Crocs 41
 
Match #20: Sun, 17 Nov, 13:40 (Match #20: Sun, 17 Nov, 13:40)
NT Desert Crocs 15
Airport Tavern Bunnies 0
 
Womens - JACANA 7th Place Playoff
 
Palmerston 0
 
Match #22: Sun, 17 Nov, 16:20 (Match #22: Sun, 17 Nov, 16:20)
Airport Tavern Bunnies
Airport Tavern Bunnies CT 0
 
Young Boys U17 - COCKATOO
   
Swampdogs 17
 
Match #4: Sun, 17 Nov, 15:00 (Match #4: Sun, 17 Nov, 15:00)
Swampdogs 10
   
Match #5: Sun, 17 Nov, 16:40 (Match #5: Sun, 17 Nov, 16:40)
East Arnhem Boys 7
Swampdogs
- -
 
Casuarina Cougars 5
- -
 
Under 15 Boys - Cup
   
Rugby SA 27
 
Match #4: Sun, 17 Nov, 14:00 (Match #4: Sun, 17 Nov, 14:00)
Rugby SA 22
   
Match #5: Sun, 17 Nov, 17:00 (Match #5: Sun, 17 Nov, 17:00)
East Arnhem Boys 0
Rugby SA
- -
 
Darwin Friends of Rugby 19
- -