# Time Pitch Event Stage Team 1 Team 2 Result
Saturday, 16th November 2019
Mens #1 16 Nov 10:20 Field 1 Mens Pool C
Round 1
Palmerston 1 Swamp Saints 31 - 5
Women #1 16 Nov 10:40 Field 2 Womens Pool E
Round 1
University of Queensland Airport Tavern Bunnies 35 - 0
Mens #2 16 Nov 11:00 Field 1 Mens Pool D
Round 1
Gumatji Cavaliers Palmerston 2 0 - 50
Women #2 16 Nov 11:00 Field 2 Womens Pool E
Round 1
Wongai Rugby University Pirates 17 - 12
Mens #3 16 Nov 11:20 Field 1 Mens Pool D
Round 1
Wongai Rugby Ifira Black Bird Rugby Club 7 - 42
Women #3 16 Nov 11:20 Field 2 Womens Pool F
Round 1
First Nations Rugby NT Desert Crocs 33 - 5
Mens #4 16 Nov 11:40 Field 1 Mens Pool A
Round 1
Daveta Rugby Casuarina Cougars 52 - 0
Women #4 16 Nov 11:40 Field 2 Womens Pool F
Round 1
Festerville Industries Stallions Palmerston 34 - 0
U15B #1 16 Nov 12:00 Field 2 Under 15 Boys Pool N
Round 1
Rugby SA East Arnhem Boys 24 - 5
Mens #5 16 Nov 12:00 Field 1 Mens Pool A
Round 1
First Nations Rugby Elite 7s 10 - 26
U15G #1 16 Nov 12:20 Field 2 Under 15 Girls Pool O
Round 1
Rugby SA NT Friends of Rugby 0 - 19
Mens #6 16 Nov 12:20 Field 1 Mens Pool B
Round 1
Miwatj Stallions Western Sydney Two Blues 17 - 10
Mens #7 16 Nov 12:40 Field 1 Mens Pool B
Round 1
Legends Tabadamu NT Mosquitoes 33 - 7
16 Nov 12:40 Field 2 2019 Hottest Sevens in the World Exhibition Match U12 - Palmerston vs Arnhem -
U17 #1 16 Nov 13:00 Field 2 Young Boys U17 Pool L
Round 1
Swampdogs Casuarina Cougars 14 - 14
Mens #8 16 Nov 13:00 Field 1 Mens Pool C
Round 1
Palmerston 1 University Pirates 45 - 0
Mens #9 16 Nov 13:20 Field 1 Mens Pool C
Round 1
Central Crewsaders Swamp Saints 20 - 19
Mens #10 16 Nov 13:40 Field 1 Mens Pool D
Round 1
Gumatji Cavaliers Balunu Warriors 0 - 50
Mens #11 16 Nov 14:00 Field 1 Mens Pool D
Round 1
Ifira Black Bird Rugby Club Palmerston 2 26 - 19
Women #5 16 Nov 14:20 Field 1 Womens Pool E
Round 1
University of Queensland University Pirates 41 - 0
Women #6 16 Nov 14:20 Field 2 Womens Pool E
Round 1
Wongai Rugby Airport Tavern Bunnies 15 - 5
Women #7 16 Nov 14:40 Field 1 Womens Pool F
Round 1
First Nations Rugby Palmerston 38 - 0
Women #8 16 Nov 14:40 Field 2 Womens Pool F
Round 1
Festerville Industries Stallions NT Desert Crocs 36 - 5
U15B #2 16 Nov 15:00 Field 2 Under 15 Boys Pool N
Round 1
Rugby SA Darwin Friends of Rugby 5 - 45
Mens #12 16 Nov 15:00 Field 1 Mens Pool A
Round 1
Daveta Rugby Elite 7s 31 - 17
U17 #2 16 Nov 15:20 Field 2 Young Boys U17 Pool L
Round 1
Swampdogs East Arnhem Boys 22 - 10
Mens #13 16 Nov 15:20 Field 1 Mens Pool A
Round 1
First Nations Rugby Casuarina Cougars 28 - 28
Mens #14 16 Nov 15:40 Field 1 Mens Pool B
Round 1
Miwatj Stallions NT Mosquitoes 54 - 7
Mens #15 16 Nov 16:00 Field 1 Mens Pool B
Round 1
Legends Tabadamu Western Sydney Two Blues 22 - 12
U15G #2 16 Nov 16:20 Field 1 Under 15 Girls Pool O
Round 1
Rugby SA NT Friends of Rugby 45 - 5
Mens #16 16 Nov 16:40 Field 1 Mens Pool C
Round 1
Central Crewsaders University Pirates 17 - 15
Mens #17 16 Nov 17:00 Field 1 Mens Pool D
Round 1
Gumatji Cavaliers Ifira Black Bird Rugby Club 0 - 50
U15B #3 16 Nov 17:20 Field 2 Under 15 Boys Pool N
Round 1
Darwin Friends of Rugby East Arnhem Boys 29 - 5
Mens #18 16 Nov 17:20 Field 1 Mens Pool D
Round 1
Wongai Rugby Balunu Warriors 26 - 7
Women #9 16 Nov 17:40 Field 1 Womens Pool E
Round 1
University of Queensland Wongai Rugby 53 - 0
Women #10 16 Nov 17:40 Field 2 Womens Pool E
Round 1
University Pirates Airport Tavern Bunnies 31 - 7
Women #11 16 Nov 18:00 Field 1 Womens Pool F
Round 1
First Nations Rugby Festerville Industries Stallions 19 - 15
Women #12 16 Nov 18:00 Field 2 Womens Pool F
Round 1
Palmerston NT Desert Crocs 10 - 22
U17 #3 16 Nov 18:20 Field 2 Young Boys U17 Pool L
Round 1
Casuarina Cougars East Arnhem Boys 33 - 10
Mens #19 16 Nov 18:20 Field 1 Mens Pool C
Round 1
University Pirates Swamp Saints 12 - 20
Mens #20 16 Nov 18:40 Field 1 Mens Pool C
Round 1
Central Crewsaders Palmerston 1 5 - 31
Mens #21 16 Nov 19:00 Field 1 Mens Pool D
Round 1
Balunu Warriors Palmerston 2 0 - 29
Mens #22 16 Nov 19:20 Field 1 Mens Pool B
Round 1
NT Mosquitoes Western Sydney Two Blues 7 - 36
Mens #23 16 Nov 19:40 Field 1 Mens Pool A
Round 1
Daveta Rugby First Nations Rugby 38 - 19
Mens #24 16 Nov 20:00 Field 1 Mens Pool A
Round 1
Elite 7s Casuarina Cougars 38 - 12
Mens #25 16 Nov 20:20 Field 1 Mens Pool B
Round 1
Miwatj Stallions Legends Tabadamu 27 - 7
Mens #26 16 Nov 20:40 Field 1 Mens Pool D
Round 1
Gumatji Cavaliers Wongai Rugby 0 - 50
Sunday, 17th November 2019
Mens #27 17 Nov 10:00 Field 1 Mens Pool D
Round 1
Wongai Rugby Palmerston 2 17 - 5
Mens #28 17 Nov 10:00 Field 2 Mens Pool D
Round 1
Ifira Black Bird Rugby Club Balunu Warriors 34 - 5
Women #13 17 Nov 10:20 Field 1 Womens JABIRU
Quarter Final
University of Queensland Palmerston 41 - 0
Women #14 17 Nov 10:20 Field 2 Womens JABIRU
Quarter Final
Wongai Rugby NT Desert Crocs 20 - 17
Women #15 17 Nov 10:40 Field 1 Womens JABIRU
Quarter Final
First Nations Rugby Airport Tavern Bunnies 37 - 0
Women #16 17 Nov 10:40 Field 2 Womens JABIRU
Quarter Final
Festerville Industries Stallions University Pirates 24 - 0
Mens #29 17 Nov 11:00 Field 1 Mens CROC
Quarter Final
Elite 7s Western Sydney Two Blues 36 - 5
17 Nov 11:00 Field 2 2019 Hottest Sevens in the World Exhibition Match U12 - Palmerston vs Arnhem -
Mens #30 17 Nov 11:20 Field 1 Mens CROC
Quarter Final
Legends Tabadamu First Nations Rugby 34 - 5
Mens #31 17 Nov 11:20 Field 2 Mens BARRA
Quarter Final
Casuarina Cougars Balunu Warriors 45 - 0
Mens #32 17 Nov 11:40 Field 1 Mens CROC
Quarter Final
Daveta Rugby Ifira Black Bird Rugby Club 38 - 0
Mens #33 17 Nov 11:40 Field 2 Mens BARRA
Quarter Final
NT Mosquitoes University Pirates 54 - 5
Mens #34 17 Nov 12:00 Field 1 Mens CROC
Quarter Final
Miwatj Stallions Palmerston 1 74 - 0
Mens #35 17 Nov 12:00 Field 2 Mens BARRA
Quarter Final
Central Crewsaders Palmerston 2 14 - 25
Mens #36 17 Nov 12:20 Field 2 Mens BARRA
Quarter Final
Wongai Rugby Swamp Saints 40 - 0
17 Nov 12:20 Field 1 2019 Hottest Sevens in the World Exhibition Match U15 Girls - NT Friends of Rugby vs Rugby SA -
17 Nov 12:40 Field 1 2019 Hottest Sevens in the World Exhibition Match U15 Boys - NT Invitational vs Rugby SA -
Women #17 17 Nov 13:00 Field 1 Womens JABIRU
Semi Final
University of Queensland Festerville Industries Stallions 15 - 22
Women #18 17 Nov 13:20 Field 1 Womens JABIRU
Semi Final
Wongai Rugby First Nations Rugby 5 - 19
Women #19 17 Nov 13:20 Field 2 Womens JACANA
Semi Final
Palmerston University Pirates 12 - 17
Women #20 17 Nov 13:40 Field 2 Womens JACANA
Semi Final
NT Desert Crocs Airport Tavern Bunnies 41 - 0
Mens #37 17 Nov 13:40 Field 1 Mens GECKO
Semi Final
Balunu Warriors Central Crewsaders 12 - 28
U15B #4 17 Nov 14:00 Field 2 Under 15 Boys Cup
Semi Final
Rugby SA East Arnhem Boys 27 - 0
Mens #38 17 Nov 14:00 Field 1 Mens GECKO
Semi Final
University Pirates Swamp Saints 0 - 28
Mens #39 17 Nov 14:20 Field 1 Mens BARRA
Semi Final
Casuarina Cougars Palmerston 2 53 - 5
Mens #40 17 Nov 14:40 Field 1 Mens BARRA
Semi Final
NT Mosquitoes Wongai Rugby 26 - 10
U17 #4 17 Nov 15:00 Field 2 Young Boys U17 COCKATOO
Semi Final
Swampdogs East Arnhem Boys 17 - 7
Mens #41 17 Nov 15:00 Field 1 Mens BUFF
Semi Final
Western Sydney Two Blues Palmerston 1 45 - 5
Mens #42 17 Nov 15:20 Field 1 Mens BUFF
Semi Final
First Nations Rugby Ifira Black Bird Rugby Club 43 - 0
Mens #43 17 Nov 15:40 Field 1 Mens CROC
Semi Final
Elite 7s Miwatj Stallions 12 - 42
Mens #44 17 Nov 16:00 Field 1 Mens CROC
Semi Final
Legends Tabadamu Daveta Rugby 0 - 24
Women #21 17 Nov 16:20 Field 1 Womens JACANA
Final
University Pirates NT Desert Crocs 21 - 15
Women #22 17 Nov 16:20 Field 2 Womens JACANA 7th Place Playoff
Final
Palmerston Airport Tavern Bunnies 0 - 0
U17 #5 17 Nov 16:40 Field 1 Young Boys U17 COCKATOO
Final
Swampdogs Casuarina Cougars 10 - 5
U15B #5 17 Nov 17:00 Field 1 Under 15 Boys Cup
Final
Rugby SA Darwin Friends of Rugby 22 - 19
Women #23 17 Nov 17:20 Field 1 Womens JABIRU 3rd Place Playoff
Final
University of Queensland Wongai Rugby 40 - 0
Women #24 17 Nov 17:45 Field 1 Womens JABIRU
Final
Festerville Industries Stallions First Nations Rugby 14 - 12
Mens #46 17 Nov 18:10 Field 1 Mens GECKO
Final
Central Crewsaders Swamp Saints 17 - 10
Mens #47 17 Nov 18:30 Field 1 Mens BARRA
Final
Casuarina Cougars NT Mosquitoes 31 - 10
Mens #48 17 Nov 19:00 Field 1 Mens BUFF
Final
Western Sydney Two Blues First Nations Rugby 41 - 7
Mens #49 17 Nov 19:30 Field 1 Mens CROC 3rd Place Playoff
Final
Elite 7s Legends Tabadamu 7 - 26
Mens #50 17 Nov 20:00 Field 1 Mens CROC
Final
Miwatj Stallions Daveta Rugby 21 - 10