2013 - 66th SCC International Rugby 7s
Schedule
1st - 3rd Nov 2013

 
# Time Stage Team 1 Team 2 Result
Friday, 1st November 2013
#1 01 Nov 17:30 Pool A Sunnybank HMS Daring 61-0
#2 01 Nov 17:48 Pool B Borneo Eagles NS Silverbacks 28-5
#3 01 Nov 18:06 Pool C Northland Impala 24-5
#4 01 Nov 18:24 Pool D Casuarina Cougars SCC 34-0
#5 01 Nov 18:42 Pool E France Developpement U20 East Arnhem Rugby 41-0
#6 01 Nov 19:00 Pool A Auckland Western Province 17-14
#7 01 Nov 19:18 Pool B Randwick Pyrenees7s 5-14
#8 01 Nov 19:36 Pool C Asia Pacific Dragons NS Wanderers 47-0
#9 01 Nov 19:54 Pool D Daveta Cottesloe 21-7
#10 01 Nov 20:12 Pool E Penguins Palmyra 31-7
Saturday, 2nd November 2013
#11 02 Nov 11:00 Pool A Auckland HMS Daring 52-0
#12 02 Nov 11:20 Pool B Randwick NS Silverbacks 31-12
#13 02 Nov 11:40 Pool C Asia Pacific Dragons Impala 40-7
#14 02 Nov 12:00 Pool D Daveta SCC 26-0
#15 02 Nov 12:20 Pool E Penguins East Arnhem Rugby 40-5
#16 02 Nov 14:00 Pool A Sunnybank Western Province 21-17
#17 02 Nov 14:20 Pool B Borneo Eagles Pyrenees7s 7-5
#18 02 Nov 14:40 Pool C Northland NS Wanderers 43-0
#19 02 Nov 15:00 Pool D Casuarina Cougars Cottesloe 12-12
#20 02 Nov 15:20 Pool E France Developpement U20 Palmyra 19-0
#21 02 Nov 16:40 Pool A Western Province HMS Daring 64-5
#22 02 Nov 17:00 Pool B Pyrenees7s NS Silverbacks 19-12
#23 02 Nov 17:20 Pool C NS Wanderers Impala 10-17
#24 02 Nov 17:40 Pool D Cottesloe SCC 24-5
#25 02 Nov 18:00 Pool E Palmyra East Arnhem Rugby 39-5
#26 02 Nov 18:20 Pool A Auckland Sunnybank 29-7
#27 02 Nov 18:40 Pool B Randwick Borneo Eagles 0-22
#28 02 Nov 19:00 Pool C Asia Pacific Dragons Northland 43-0
#29 02 Nov 19:20 Pool D Daveta Casuarina Cougars 24-7
#30 02 Nov 19:40 Pool E Penguins France Developpement U20 36-5
Sunday, 3rd November 2013
#31 03 Nov 08:30 Cup
Last 16
Auckland NS Silverbacks 0-0
#32 03 Nov 08:48 Cup
Last 16
Asia Pacific Dragons Cottesloe 33-0
#33 03 Nov 09:06 Cup
Last 16
Borneo Eagles Impala 40-5
#34 03 Nov 09:24 Cup
Last 16
Casuarina Cougars France Developpement U20 7-28
#35 03 Nov 09:42
SCC HMS Daring 22-12
#36 03 Nov 10:00
NS Wanderers East Arnhem Rugby 12-12
#37 03 Nov 10:18 Cup
Last 16
Sunnybank Randwick 26-5
#38 03 Nov 10:36 Cup
Last 16
Daveta Palmyra 39-0
#39 03 Nov 10:54 Cup
Last 16
Pyrenees7s Northland 0-24
#40 03 Nov 11:12 Cup
Last 16
Penguins Western Province 40-14
#41 03 Nov 11:30 Plate
Quarter Final
NS Silverbacks Cottesloe 10-24
#42 03 Nov 11:48 Plate
Quarter Final
Impala Casuarina Cougars 12-7
#43 03 Nov 12:06
SCC East Arnhem Rugby 14-21
#44 03 Nov 12:24
NS Wanderers HMS Daring 17-5
#45 03 Nov 13:42 Plate
Quarter Final
Randwick Palmyra 31-0
#46 03 Nov 14:00 Plate
Quarter Final
Pyrenees7s Western Province 5-26
#47 03 Nov 14:18 Cup
Quarter Final
Auckland Asia Pacific Dragons 7-35
#48 03 Nov 14:36 Cup
Quarter Final
Borneo Eagles France Developpement U20 31-0
#49 03 Nov 14:54 Cup
Quarter Final
Sunnybank Daveta 19-12
#50 03 Nov 15:12 Cup
Quarter Final
Northland Penguins 17-21
#51 03 Nov 15:30
SCC NS Wanderers 12-21
#52 03 Nov 15:48
East Arnhem Rugby HMS Daring 24-14
#53 03 Nov 16:06 Plate
Semi Final
Cottesloe Impala 15-17
#54 03 Nov 16:24 Plate
Semi Final
Randwick Western Province 12-22
#55 03 Nov 16:42 Cup
Semi Final
Asia Pacific Dragons Borneo Eagles 31-7
#56 03 Nov 17:00 Cup
Semi Final
Sunnybank Penguins 14-36
#57 03 Nov 18:40 Bowl
Final
NS Wanderers East Arnhem Rugby 15-14
#58 03 Nov 19:05 Plate
Final
Impala Western Province 5-17
#59 03 Nov 19:30 Cup
Final
Asia Pacific Dragons Penguins 43-5