Macoocoo - Match Tournament
Match time shown in: Venue Time
Your Time
# Time Pitch Event Stage Team 1 Team 2 Result
Saturday, 25th January 2014
MC #1 25 Jan 11:00 Field 1 Men's Competition Pool B Gumatji Cavaliers East Arnhem Rugby 45 - 5
MC #2 25 Jan 11:00 Field 2 Men's Competition Pool E University Pirates Central Crewsaderz 10 - 17
MC #3 25 Jan 11:20 Field 1 Men's Competition Pool B Redrock Rugby NQ Aspired 7's 0 - 35
MC #4 25 Jan 11:20 Field 2 Men's Competition Pool E Moree Bulls (Blue) Southern Lions 5 - 19
MC #5 25 Jan 11:40 Field 1 Men's Competition Pool C Stallions The Outlaws 29 - 0
MC #6 25 Jan 11:40 Field 2 Men's Competition Pool F South Darwin Katherine Brahmans 10 - 14
MC #7 25 Jan 12:00 Field 1 Men's Competition Pool C Daveta Uni Phoenix 31 - 5
MC #8 25 Jan 12:00 Field 2 Men's Competition Pool F MUA Strait Magic Swampdogs 26 - 10
WC #9 25 Jan 12:20 Field 1 Women's Competition Pool J Tribe 7's Women Outback Chiefs Women 36 - 0
WC #10 25 Jan 12:20 Field 2 Women's Competition Pool J East Arnhem Women Melbourne City Silverbacks 0 - 55
WC #11 25 Jan 12:40 Field 1 Women's Competition Pool K Sydney University Women NT Barbarians 31 - 7
WC #12 25 Jan 12:40 Field 2 Women's Competition Pool K Hong Kong RUFU Women University Pirates Women 51 - 0
MC #13 25 Jan 13:00 Field 1 Men's Competition Pool D Zoo Sport Outback Chiefs 17 - 19
MC #14 25 Jan 13:00 Field 2 Men's Competition Pool G Moree Bulls Palmerston Crocs 10 - 21
MC #15 25 Jan 13:20 Field 1 Men's Competition Pool D Hong Kong RUFU NT Mosquitoes 33 - 0
MC #16 25 Jan 13:20 Field 2 Men's Competition Pool G Casuarina Cougars Kununarra Smashed Crabs 49 - 0
MC #17 25 Jan 13:40 Field 1 Men's Competition Pool A Tribe 7s Blackwater Basilisks 51 - 7
MC #18 25 Jan 13:40 Field 2 Men's Competition Pool H Collie Crew Toxic Sushi 27 - 5
MC #19 25 Jan 14:00 Field 1 Men's Competition Pool A Borneo Eagles Country King Browns 12 - 12
MC #20 25 Jan 14:00 Field 2 Men's Competition Pool H Capricorn Coast Rugby Laing O'Rourke 34 - 17
MC #21 25 Jan 14:20 Field 1 Men's Competition Pool B Gumatji Cavaliers NQ Aspired 7's 38 - 5
MC #22 25 Jan 14:20 Field 2 Men's Competition Pool E University Pirates Southern Lions 17 - 31
WC #23 25 Jan 14:40 Field 1 Women's Competition Pool J East Arnhem Women Outback Chiefs Women 0 - 47
WC #24 25 Jan 14:40 Field 2 Women's Competition Pool J Tribe 7's Women Melbourne City Silverbacks 29 - 19
WC #25 25 Jan 15:00 Field 1 Women's Competition Pool K Hong Kong RUFU Women NT Barbarians 43 - 0
WC #26 25 Jan 15:00 Field 2 Women's Competition Pool K Sydney University Women University Pirates Women 43 - 5
MC #27 25 Jan 15:20 Field 1 Men's Competition Pool B Redrock Rugby East Arnhem Rugby 0 - 35
MC #28 25 Jan 15:20 Field 2 Men's Competition Pool E Moree Bulls (Blue) Central Crewsaderz 5 - 12
MC #29 25 Jan 15:40 Field 1 Men's Competition Pool C Stallions Uni Phoenix 31 - 12
MC #30 25 Jan 15:40 Field 2 Men's Competition Pool F South Darwin Swampdogs 17 - 17
MC #31 25 Jan 16:00 Field 1 Men's Competition Pool C Daveta The Outlaws 60 - 0
MC #32 25 Jan 16:00 Field 2 Men's Competition Pool F MUA Strait Magic Katherine Brahmans 26 - 12
MC #33 25 Jan 16:20 Field 1 Men's Competition Pool D Zoo Sport NT Mosquitoes 19 - 7
MC #34 25 Jan 16:20 Field 2 Men's Competition Pool G Moree Bulls Kununarra Smashed Crabs 19 - 12
MC #35 25 Jan 16:40 Field 1 Men's Competition Pool D Hong Kong RUFU Outback Chiefs 46 - 5
MC #36 25 Jan 16:40 Field 2 Men's Competition Pool G Casuarina Cougars Palmerston Crocs 24 - 12
MC #37 25 Jan 17:00 Field 1 Men's Competition Pool A Tribe 7s Country King Browns 32 - 7
MC #38 25 Jan 17:00 Field 2 Men's Competition Pool H Collie Crew Laing O'Rourke 41 - 5
MC #39 25 Jan 17:20 Field 1 Men's Competition Pool A Borneo Eagles Blackwater Basilisks 85 - 5
MC #40 25 Jan 17:20 Field 2 Men's Competition Pool H Capricorn Coast Rugby Toxic Sushi 28 - 15
WC #41 25 Jan 17:40 Field 1 Women's Competition Pool K Sydney University Women Hong Kong RUFU Women 5 - 20
WC #42 25 Jan 17:40 Field 2 Women's Competition Pool K University Pirates Women NT Barbarians 0 - 19
WC #43 25 Jan 18:00 Field 1 Women's Competition Pool J Tribe 7's Women East Arnhem Women 47 - 0
WC #44 25 Jan 18:00 Field 2 Women's Competition Pool J Melbourne City Silverbacks Outback Chiefs Women 45 - 0
MC #45 25 Jan 18:20 Field 1 Men's Competition Pool B NQ Aspired 7's East Arnhem Rugby 28 - 12
MC #46 25 Jan 18:20 Field 2 Men's Competition Pool E Central Crewsaderz Southern Lions 12 - 24
MC #47 25 Jan 18:40 Field 1 Men's Competition Pool C Uni Phoenix The Outlaws 14 - 5
MC #48 25 Jan 18:40 Field 2 Men's Competition Pool E Moree Bulls (Blue) University Pirates 7 - 19
MC #49 25 Jan 19:00 Field 1 Men's Competition Pool D NT Mosquitoes Outback Chiefs 17 - 5
MC #50 25 Jan 19:00 Field 2 Men's Competition Pool F Katherine Brahmans Swampdogs 5 - 27
MC #51 25 Jan 19:20 Field 1 Men's Competition Pool A Country King Browns Blackwater Basilisks 71 - 0
MC #52 25 Jan 19:20 Field 2 Men's Competition Pool F MUA Strait Magic South Darwin 10 - 26
MC #53 25 Jan 19:40 Field 1 Men's Competition Pool D Hong Kong RUFU Zoo Sport 24 - 12
MC #54 25 Jan 19:40 Field 2 Men's Competition Pool G Palmerston Crocs Kununarra Smashed Crabs 40 - 5
MC #55 25 Jan 20:00 Field 1 Men's Competition Pool C Daveta Stallions 33 - 0
MC #56 25 Jan 20:00 Field 2 Men's Competition Pool G Casuarina Cougars Moree Bulls 33 - 7
MC #57 25 Jan 20:20 Field 1 Men's Competition Pool B Redrock Rugby Gumatji Cavaliers 0 - 35
MC #58 25 Jan 20:20 Field 2 Men's Competition Pool H Toxic Sushi Laing O'Rourke 19 - 17
MC #59 25 Jan 20:40 Field 1 Men's Competition Pool A Borneo Eagles Tribe 7s 28 - 7
MC #60 25 Jan 20:40 Field 2 Men's Competition Pool H Capricorn Coast Rugby Collie Crew 10 - 17
Sunday, 26th January 2014
WC #63 26 Jan 11:20 Field 1 Women's Competition JABIRU FINAL
Quarter Final
Hong Kong RUFU Women East Arnhem Women 35 - 0
WC #64 26 Jan 11:20 Field 2 Women's Competition JABIRU FINAL
Quarter Final
Melbourne City Silverbacks NT Barbarians 41 - 0
WC #65 26 Jan 11:40 Field 1 Women's Competition JABIRU FINAL
Quarter Final
Tribe 7's Women University Pirates Women 69 - 0
WC #66 26 Jan 11:40 Field 2 Women's Competition JABIRU FINAL
Quarter Final
Sydney University Women Outback Chiefs Women 25 - 12
MC #67 26 Jan 12:00 Field 1 Men's Competition BUFF FINAL
Quarter Final
Country King Browns Outback Chiefs 35 - 5
MC #68 26 Jan 12:00 Field 2 Men's Competition GEKKO FINAL
Quarter Final
University Pirates Laing O'Rourke 61 - 5
MC #69 26 Jan 12:20 Field 1 Men's Competition BUFF FINAL
Quarter Final
East Arnhem Rugby The Outlaws 5 - 17
MC #70 26 Jan 12:20 Field 2 Men's Competition GEKKO FINAL
Quarter Final
Swampdogs Kununarra Smashed Crabs 24 - 5
MC #71 26 Jan 12:40 Field 1 Men's Competition BUFF FINAL
Quarter Final
Uni Phoenix Redrock Rugby 35 - 0
MC #72 26 Jan 12:40 Field 2 Men's Competition GEKKO FINAL
Quarter Final
Moree Bulls Katherine Brahmans 26 - 12
MC #73 26 Jan 13:00 Field 1 Men's Competition BUFF FINAL
Quarter Final
NT Mosquitoes Blackwater Basilisks 56 - 0
MC #74 26 Jan 13:00 Field 2 Men's Competition GEKKO FINAL
Quarter Final
Toxic Sushi Moree Bulls (Blue) 5 - 22
MC #75 26 Jan 13:20 Field 1 Men's Competition CROC FINAL
Quarter Final
Borneo Eagles Zoo Sport 49 - 0
MC #76 26 Jan 13:20 Field 2 Men's Competition BARRA FINAL
Quarter Final
Southern Lions Capricorn Coast Rugby 31 - 0
MC #77 26 Jan 13:40 Field 1 Men's Competition CROC FINAL
Quarter Final
Gumatji Cavaliers Stallions 19 - 17
MC #78 26 Jan 13:40 Field 2 Men's Competition BARRA FINAL
Quarter Final
MUA Strait Magic Palmerston Crocs 33 - 5
MC #79 26 Jan 14:00 Field 1 Men's Competition CROC FINAL
Quarter Final
Daveta NQ Aspired 7's 40 - 10
MC #80 26 Jan 14:00 Field 2 Men's Competition BARRA FINAL
Quarter Final
Casuarina Cougars South Darwin 12 - 17
MC #81 26 Jan 14:20 Field 1 Men's Competition CROC FINAL
Quarter Final
Hong Kong RUFU Tribe 7s 17 - 5
MC #82 26 Jan 14:20 Field 2 Men's Competition BARRA FINAL
Quarter Final
Collie Crew Central Crewsaderz 10 - 21
WC #83 26 Jan 14:40 Field 1 Women's Competition JABIRU FINAL
Semi Final
Hong Kong RUFU Women Melbourne City Silverbacks 39 - 0
WC #84 26 Jan 15:00 Field 1 Women's Competition JABIRU FINAL
Semi Final
Tribe 7's Women Sydney University Women 40 - 0
MC #85 26 Jan 15:20 Field 1 Men's Competition GEKKO FINAL
Semi Final
University Pirates Swampdogs 31 - 0
MC #86 26 Jan 15:40 Field 1 Men's Competition GEKKO FINAL
Semi Final
Moree Bulls Moree Bulls (Blue) 0 - 48
MC #87 26 Jan 16:00 Field 1 Men's Competition BARRA FINAL
Semi Final
Southern Lions MUA Strait Magic 17 - 5
MC #88 26 Jan 16:20 Field 1 Men's Competition BARRA FINAL
Semi Final
South Darwin Central Crewsaderz 0 - 17
MC #89 26 Jan 16:40 Field 1 Men's Competition BUFF FINAL
Semi Final
Country King Browns The Outlaws 24 - 12
MC #90 26 Jan 17:00 Field 1 Men's Competition BUFF FINAL
Semi Final
Uni Phoenix NT Mosquitoes 5 - 17
MC #91 26 Jan 17:20 Field 1 Men's Competition CROC FINAL
Semi Final
Borneo Eagles Gumatji Cavaliers 12 - 28
MC #92 26 Jan 17:40 Field 1 Men's Competition CROC FINAL
Semi Final
Daveta Hong Kong RUFU 14 - 15
WC #93 26 Jan 18:00 Field 1 Women's Competition JABIRU FINAL
Final
Hong Kong RUFU Women Tribe 7's Women 26 - 14
MC #94 26 Jan 18:30 Field 1 Men's Competition GEKKO FINAL
Final
University Pirates Moree Bulls (Blue) 12 - 7
MC #95 26 Jan 19:00 Field 1 Men's Competition BARRA FINAL
Final
Southern Lions Central Crewsaderz 22 - 10
MC #96 26 Jan 19:30 Field 1 Men's Competition BUFF FINAL
Final
Country King Browns NT Mosquitoes 24 - 7
MC #97 26 Jan 20:00 Field 1 Men's Competition CROC FINAL
Final
Gumatji Cavaliers Hong Kong RUFU 12 - 28