Macoocoo - Match Tournament
Match time shown in: Venue Time
Your Time
# Time Stage Team 1 Team 2 Result
Friday, 5th November 2010
#1 05 Nov 17:10 Pool A Penguins Cottesloe 31 - 0
#2 05 Nov 17:28 Pool B Ponsonby Casuarina Cougars 31 - 0
#3 05 Nov 17:46 Pool C Horowhenua-Kapiti Singapore Cricket Club 15 - 0
#4 05 Nov 18:04 Pool D Japan Samurais NT Mosquitoes 17 - 12
#5 05 Nov 18:22 Pool E Davetalevu Palmyra 19 - 0
#6 05 Nov 18:40 Pool F SA Vipers SLRFU 7 47 - 14
#7 05 Nov 18:58 Pool A Borneo Eagles Almaty RFC 47 - 0
#8 05 Nov 19:16 Pool B NS Wanderers Singapore Barbarians 38 - 0
#9 05 Nov 19:34 Pool C Cobra Southern Lions 31 - 0
#10 05 Nov 19:52 Pool D Sunnybank Tamariva RFC 29 - 5
#11 05 Nov 20:10 Pool E Hong Kong Dragons The Flying Kukris 38 - 0
#12 05 Nov 20:28 Pool F Impala East Arnhem Rugby 26 - 7
Saturday, 6th November 2010
#13 06 Nov 13:30 Pool A Penguins Almaty RFC 40 - 5
#14 06 Nov 13:48 Pool B Ponsonby Singapore Barbarians 33 - 0
#15 06 Nov 14:06 Pool C Horowhenua-Kapiti Southern Lions 50 - 0
#16 06 Nov 14:24 Pool D Japan Samurais Tamariva RFC 14 - 0
#17 06 Nov 14:42 Pool E Davetalevu The Flying Kukris 62 - 0
#18 06 Nov 15:00 Pool F SA Vipers East Arnhem Rugby 36 - 7
#19 06 Nov 15:18 Pool A Borneo Eagles Cottesloe 21 - 19
#20 06 Nov 15:36 Pool B NS Wanderers Casuarina Cougars 28 - 7
#21 06 Nov 15:54 Pool C Cobra Singapore Cricket Club 19 - 0
#22 06 Nov 16:12 Pool D Sunnybank NT Mosquitoes 22 - 7
#23 06 Nov 16:30 Pool E Hong Kong Dragons Palmyra 17 - 24
#24 06 Nov 16:48 Pool F Impala SLRFU 7 21 - 19
# 06 Nov 17:06 Pool Women's Plate Final Women's Plate Final -
# 06 Nov 17:28 Pool Women's Cup Final Women's Cup Final -
#25 06 Nov 17:50 Pool A Cottesloe Almaty RFC 31 - 7
#26 06 Nov 18:08 Pool B Casuarina Cougars Singapore Barbarians 5 - 12
#27 06 Nov 18:26 Pool C Singapore Cricket Club Southern Lions 12 - 12
#28 06 Nov 18:44 Pool D NT Mosquitoes Tamariva RFC 33 - 0
#29 06 Nov 19:02 Pool E Palmyra The Flying Kukris 47 - 0
#30 06 Nov 19:20 Pool F SLRFU 7 East Arnhem Rugby 5 - 15
#31 06 Nov 19:38 Pool A Penguins Borneo Eagles 29 - 0
#32 06 Nov 19:56 Pool B Ponsonby NS Wanderers 43 - 7
#33 06 Nov 20:14 Pool C Horowhenua-Kapiti Cobra 27 - 19
#34 06 Nov 20:32 Pool D Japan Samurais Sunnybank 24 - 19
#35 06 Nov 20:50 Pool E Davetalevu Hong Kong Dragons 33 - 0
#36 06 Nov 21:08 Pool F SA Vipers Impala 21 - 0
Sunday, 7th November 2010
#37 07 Nov 08:30 Ablitt Cup Competition
Last 16
Penguins East Arnhem Rugby 44 - 0
#38 07 Nov 08:50 Ablitt Cup Competition
Last 16
Ponsonby Sunnybank 27 - 5
#39 07 Nov 09:10 Ablitt Cup Competition
Last 16
Horowhenua-Kapiti NT Mosquitoes 33 - 10
#40 07 Nov 09:30 Ablitt Cup Competition
Last 16
Palmyra Impala 12 - 17
#41 07 Nov 09:50 Ablitt Cup Competition
Last 16
Borneo Eagles NS Wanderers 22 - 0
#42 07 Nov 10:10 Ablitt Cup Competition
Last 16
Japan Samurais Hong Kong Dragons 22 - 26
#43 07 Nov 10:30 Ablitt Cup Competition
Last 16
Davetalevu Cobra 26 - 5
#44 07 Nov 10:50 Ablitt Cup Competition
Last 16
SA Vipers Cottesloe 31 - 5
#45 07 Nov 11:10 Bowl Competition
Quarter Final
Singapore Cricket Club The Flying Kukris 24 - 0
#46 07 Nov 11:30 Bowl Competition
Quarter Final
SLRFU 7 Southern Lions 34 - 7
#47 07 Nov 11:50 Bowl Competition
Quarter Final
Casuarina Cougars Tamariva RFC 10 - 24
#48 07 Nov 12:10 Bowl Competition
Quarter Final
Singapore Barbarians Pools 24th -
#49 07 Nov 12:30 Plate Competition
Quarter Final
East Arnhem Rugby Sunnybank 14 - 35
#50 07 Nov 12:50 Plate Competition
Quarter Final
NT Mosquitoes Palmyra 19 - 7
#51 07 Nov 13:10 Plate Competition
Quarter Final
NS Wanderers Japan Samurais 1 - 0
#52 07 Nov 13:30 Plate Competition
Quarter Final
Cobra Cottesloe 19 - 12
#53 07 Nov 13:50 Ablitt Cup Competition
Quarter Final
Penguins Ponsonby 36 - 0
#54 07 Nov 14:10 Ablitt Cup Competition
Quarter Final
Horowhenua-Kapiti Impala 26 - 5
#55 07 Nov 14:30 Ablitt Cup Competition
Quarter Final
Borneo Eagles Hong Kong Dragons 33 - 7
#56 07 Nov 14:50 Ablitt Cup Competition
Quarter Final
Davetalevu SA Vipers 17 - 24
#57 07 Nov 15:10 Jug Competition
Semi Final
The Flying Kukris Southern Lions 5 - 7
#58 07 Nov 15:30 Jug Competition
Semi Final
Casuarina Cougars Loser 48 -
#59 07 Nov 15:50 Bowl Competition
Semi Final
Singapore Cricket Club SLRFU 7 19 - 26
#60 07 Nov 16:10 Bowl Competition
Semi Final
Tamariva RFC Singapore Barbarians 19 - 12
#61 07 Nov 16:30 Plate Competition
Semi Final
Sunnybank NT Mosquitoes 14 - 5
#62 07 Nov 16:50 Plate Competition
Semi Final
NS Wanderers Cobra 36 - 12
#63 07 Nov 17:10 Ablitt Cup Competition
Semi Final
Penguins Horowhenua-Kapiti 33 - 10
#64 07 Nov 17:30 Ablitt Cup Competition
Semi Final
Borneo Eagles SA Vipers 12 - 21
# 07 Nov 17:50 Under 16 John Clark Trophy
Final
u16 Finals u16 Finals -
# 07 Nov 18:10 Under 19 Sithawalla Cup
Final
u19 Finals u19 Finals -
#65 07 Nov 18:40 Jug Competition
Final
Southern Lions Casuarina Cougars 14 - 12
#66 07 Nov 19:00 Bowl Competition
Final
SLRFU 7 Tamariva RFC 19 - 12
#67 07 Nov 19:25 Plate Competition
Final
Sunnybank NS Wanderers 15 - 10
#68 07 Nov 19:50 Ablitt Cup Competition
Final
Penguins SA Vipers 19 - 14