Macoocoo - Match Tournament

SCC Soccer 7s 2018
Schedule
28th - 29th Jul 2018
Pitch : Pitch 3

# Time Pitch Event Stage Team 1 Team 2 Result
Saturday, 28th July 2018
W #1 28 Jul 09:00 Pitch 3 Women Group A Home United Simei United 2-0
W #2 28 Jul 09:17 Pitch 3 Women Group A Woodlands Wellington A NTU 3-0
W #3 28 Jul 09:34 Pitch 3 Women Group B Tampines Changkat Winchester Isla 4-1
W #4 28 Jul 09:51 Pitch 3 Women Group B Woodlands Wellington B GDT Circuit FC 1-1
W #5 28 Jul 10:08 Pitch 3 Women Group A Home United Woodlands Wellington A 0-1
W #6 28 Jul 10:25 Pitch 3 Women Group A Simei United NTU 1-0
W #7 28 Jul 10:42 Pitch 3 Women Group B Tampines Changkat Woodlands Wellington B 2-0
W #8 28 Jul 10:59 Pitch 3 Women Group B Winchester Isla GDT Circuit FC 1-1
W #9 28 Jul 11:16 Pitch 3 Women Group A Home United NTU 1-0
W #10 28 Jul 11:33 Pitch 3 Women Group A Simei United Woodlands Wellington A 1-1
W #11 28 Jul 11:50 Pitch 3 Women Group B Tampines Changkat GDT Circuit FC 2-2
W #12 28 Jul 12:07 Pitch 3 Women Group B Winchester Isla Woodlands Wellington B 1-0
Y #1 28 Jul 12:24 Pitch 3 Youth Group A Youth Football Home St Patrick's School 1-2
Y #2 28 Jul 12:41 Pitch 3 Youth Group A Bruce James Select Care Corner 2-1
Y #3 28 Jul 12:58 Pitch 3 Youth Group B Bali Sports Foundation Spectra Secondary School 2-0
Y #4 28 Jul 13:15 Pitch 3 Youth Group B SCC Youth Select Singapore Malays 4-0
Y #5 28 Jul 13:32 Pitch 3 Youth Group A Youth Football Home Bruce James Select 4-2
Y #6 28 Jul 13:49 Pitch 3 Youth Group A St Patrick's School Care Corner 3-0
Y #7 28 Jul 14:06 Pitch 3 Youth Group B Bali Sports Foundation SCC Youth Select 1-0
Y #8 28 Jul 14:23 Pitch 3 Youth Group B Spectra Secondary School Singapore Malays 3-0
Y #9 28 Jul 14:40 Pitch 3 Youth Group A Youth Football Home Care Corner 5-0
Y #10 28 Jul 14:57 Pitch 3 Youth Group A St Patrick's School Bruce James Select 0-1
Y #11 28 Jul 15:14 Pitch 3 Youth Group B Bali Sports Foundation Singapore Malays 4-0
Y #12 28 Jul 15:31 Pitch 3 Youth Group B Spectra Secondary School SCC Youth Select 3-1
Sunday, 29th July 2018
Y #13 29 Jul 09:00 Pitch 3 Youth Plate
Semi Final
Bruce James Select Singapore Malays 3-0
Y #14 29 Jul 09:17 Pitch 3 Youth Plate
Semi Final
Care Corner SCC Youth Select 0-3
W #13 29 Jul 09:34 Pitch 3 Women Plate
Semi Final
Simei United Woodlands Wellington B 2-0
W #14 29 Jul 09:51 Pitch 3 Women Plate
Semi Final
NTU GDT Circuit FC 0-6
Y #15 29 Jul 10:08 Pitch 3 Youth Cup
Semi Final
Youth Football Home Spectra Secondary School 2-0
Y #16 29 Jul 10:25 Pitch 3 Youth Cup
Semi Final
St Patrick's School Bali Sports Foundation 2-3
W #15 29 Jul 10:42 Pitch 3 Women Cup
Semi Final
Woodlands Wellington A Winchester Isla 6-0
W #16 29 Jul 10:59 Pitch 3 Women Cup
Semi Final
Home United Tampines Changkat 0-2
IS #2 29 Jul 14:00 Pitch 3 Inter-Section Group A Cricket (Fine Legs) Squash 2-1
IS #4 29 Jul 14:15 Pitch 3 Inter-Section Group B Netball Billards & Snooker 2-0
IS #6 29 Jul 14:30 Pitch 3 Inter-Section Group A Hockey Squash 1-4
IS #8 29 Jul 14:45 Pitch 3 Inter-Section Group B Rugby 2 (Kick It Or Dive Trying) Billards & Snooker 1-0
IS #10 29 Jul 15:00 Pitch 3 Inter-Section Group A Hockey SCC Select 3-2
IS #12 29 Jul 15:15 Pitch 3 Inter-Section Group A Cricket (Fine Legs) SCC Select 2-0
IS #14 29 Jul 15:30 Pitch 3 Inter-Section Group B Rugby 2 (Kick It Or Dive Trying) Netball 2-4
IS #16 29 Jul 15:45 Pitch 3 Inter-Section Group A Squash SCC Select 1-0
IS #18 29 Jul 16:00 Pitch 3 Inter-Section Plate
Semi Final
Squash Billards & Snooker 3-0
IS #20 29 Jul 16:15 Pitch 3 Inter-Section Cup
Semi Final
Rugby 1 (Benteke Fried Chicken) G(c) & T 1-0